calcPageSize());
$nextTick(function () {
var element = document.getElementsByTagName('body')[0];
element.classList.add('overflow-hidden');
});"
/>
Counter top square glass hot food display 900x530x730
1.Stainless steel exteriors&interiors,
2.Insulating glass both sides,
3.Heating tube system,
4.Adjustable shelves: 2,
5.Slide door in the back,
6.LED light,
7.Dixell digital temperature controller,
8.Voltage and cylcles upon request.
Temp range: 40 - 65°C
1 Year Parts and Labour Warranty
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Sliding Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Gross Volume | 93L |
| Temperature Range | 40 to 65°C |
| Net Weight (Kg) | 75 |
| Width (mm) | 900 |
| Depth (mm) | 530 |
| Height (mm) | 730 |
| Packing Width (mm) | 960 |
| Packing Depth (mm) | 580 |
| Packing Height (mm) | 800 |
| Power | 540W, 220V, 50hz |
| Warranty | 1 Year Parts and Labour |
Bonvue Counter Top Square Glass Hot Food Display - GN-900HRT
Silver Chef Rent-Try-Buy & Best Price Guarantee
30 Day Money Back Guarantee & Free Returns. Terms&Conditions Apply
Industry leading 24 hours 7 days after hour service!
Counter top square glass hot food display 900x530x730
1.Stainless steel exteriors&interiors,
2.Insulating glass both sides,
3.Heating tube system,
4.Adjustable shelves: 2,
5.Slide door in the back,
6.LED light,
7.Dixell digital temperature controller,
8.Voltage and cylcles upon request.
Temp range: 40 - 65°C
1 Year Parts and Labour Warranty
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Sliding Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Gross Volume | 93L |
| Temperature Range | 40 to 65°C |
| Net Weight (Kg) | 75 |
| Width (mm) | 900 |
| Depth (mm) | 530 |
| Height (mm) | 730 |
| Packing Width (mm) | 960 |
| Packing Depth (mm) | 580 |
| Packing Height (mm) | 800 |
| Power | 540W, 220V, 50hz |
| Warranty | 1 Year Parts and Labour |
Don't have an account? Create An Account