calcPageSize());
$nextTick(function () {
var element = document.getElementsByTagName('body')[0];
element.classList.add('overflow-hidden');
});"
/>
SUCG1000 Double Door Upright Display Fridge
Stainless Steel Exterior & Interior
Ambient: 38ºc & 70% Rh
- Gross Volume: 1000L
- Temperature Range: 2 to 5°C
- Led Lighting
- Embraco Compressors & German Ëbm-Pabst Fans
- Dixell Digital Temp. Controller & Read-Out
- 4 Levels Of Shelving Plus Floor
- Fan-Forced Evaporator Cooling
- Auto Defrost
- Self Evaporating Drainage
- Insulation Is CFC & HCFC Free
- Extremely Efficient Self-Closing Doors With Locks
- Internal Corners Are Rounded For Hygiene & Easy Cleaning
- Lighting Inside
- Double Glazed Doors
- Black Stainless Steel
- Castors
- Gal Metal Back
2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product Registration
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Hinged Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Gross Volume | 1000L |
| Temperature Range | 2 to 5°C |
| Total Energy Consumption | 6.67 kWh/24h |
| Net Weight (Kg) | 0 |
| Width (mm) | 1220 |
| Depth (mm) | 760 |
| Height (mm) | 1980 |
| Packing Width (mm) | 840 |
| Packing Depth (mm) | 1290 |
| Packing Height (mm) | 2030 |
| Power | 240V |
| Warranty | 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts Only for Products Registered within 14 Days of Invoice |
SUCG1000B Double Door Upright Display Fridge (Black)
: 2
• Low Stock
Silver Chef Rent-Try-Buy & Best Price Guarantee
30 Day Money Back Guarantee & Free Returns. Terms&Conditions Apply
Industry leading 24 hours 7 days after hour service!
SUCG1000 Double Door Upright Display Fridge
Stainless Steel Exterior & Interior
Ambient: 38ºc & 70% Rh
- Gross Volume: 1000L
- Temperature Range: 2 to 5°C
- Led Lighting
- Embraco Compressors & German Ëbm-Pabst Fans
- Dixell Digital Temp. Controller & Read-Out
- 4 Levels Of Shelving Plus Floor
- Fan-Forced Evaporator Cooling
- Auto Defrost
- Self Evaporating Drainage
- Insulation Is CFC & HCFC Free
- Extremely Efficient Self-Closing Doors With Locks
- Internal Corners Are Rounded For Hygiene & Easy Cleaning
- Lighting Inside
- Double Glazed Doors
- Black Stainless Steel
- Castors
- Gal Metal Back
2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product Registration
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Hinged Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Gross Volume | 1000L |
| Temperature Range | 2 to 5°C |
| Total Energy Consumption | 6.67 kWh/24h |
| Net Weight (Kg) | 0 |
| Width (mm) | 1220 |
| Depth (mm) | 760 |
| Height (mm) | 1980 |
| Packing Width (mm) | 840 |
| Packing Depth (mm) | 1290 |
| Packing Height (mm) | 2030 |
| Power | 240V |
| Warranty | 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts Only for Products Registered within 14 Days of Invoice |
Don't have an account? Create An Account