calcPageSize());
$nextTick(function () {
var element = document.getElementsByTagName('body')[0];
element.classList.add('overflow-hidden');
});"
/>
Bonvue Heated Counter-Top Food Display - HTH120N
Key Features
- Gross Volume: 115L
- Net Volume: 78L
- Max Ambient Temperature: 32℃
- Temperature Range: 30 to 90°C
- Curved glass food display
- Three levels of display in a Stainless Steel and glass cabinet
- Bright interior LED lighting
- Adjustable shelving with three levels
- Easily set to two levels for larger products
- PTC heater fan-assisted heating
- Rear sliding door
- The front glass can be opened from the top for easy cleaning
- Water dish for improving humidity
- Easy-clean construction
- Internal dimension: 663 x 498 x 384 mm
- Shelf dimension: One 642 x 372 mm + One 642 x 408 mm
1 Year Parts and Labour Warranty
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Sliding Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Gross Volume | 115L |
| Net Volume | 78L |
| Max Ambient Temperature | 32℃ |
| Temperature Range | 30 to 90°C |
| Net Weight (Kg) | 64 |
| Width (mm) | 678 |
| Depth (mm) | 580 |
| Height (mm) | 671.5 |
| Packing Width (mm) | 624 |
| Packing Depth (mm) | 753 |
| Packing Height (mm) | 710 |
| Power | 240V; 800W / 10A |
| Warranty | 1 Year Parts and Labour |
Bonvue Heated Counter-Top Food Display - HTH120N
: 5
: 2
In stock
Silver Chef Rent-Try-Buy & Best Price Guarantee
30 Day Money Back Guarantee & Free Returns. Terms&Conditions Apply
Industry leading 24 hours 7 days after hour service!
Bonvue Heated Counter-Top Food Display - HTH120N
Key Features
- Gross Volume: 115L
- Net Volume: 78L
- Max Ambient Temperature: 32℃
- Temperature Range: 30 to 90°C
- Curved glass food display
- Three levels of display in a Stainless Steel and glass cabinet
- Bright interior LED lighting
- Adjustable shelving with three levels
- Easily set to two levels for larger products
- PTC heater fan-assisted heating
- Rear sliding door
- The front glass can be opened from the top for easy cleaning
- Water dish for improving humidity
- Easy-clean construction
- Internal dimension: 663 x 498 x 384 mm
- Shelf dimension: One 642 x 372 mm + One 642 x 408 mm
1 Year Parts and Labour Warranty
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Sliding Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Gross Volume | 115L |
| Net Volume | 78L |
| Max Ambient Temperature | 32℃ |
| Temperature Range | 30 to 90°C |
| Net Weight (Kg) | 64 |
| Width (mm) | 678 |
| Depth (mm) | 580 |
| Height (mm) | 671.5 |
| Packing Width (mm) | 624 |
| Packing Depth (mm) | 753 |
| Packing Height (mm) | 710 |
| Power | 240V; 800W / 10A |
| Warranty | 1 Year Parts and Labour |
Don't have an account? Create An Account