calcPageSize());
$nextTick(function () {
var element = document.getElementsByTagName('body')[0];
element.classList.add('overflow-hidden');
});"
/>
Bonvue Black Trim Square Glass Cake Display 2 Shelves - SSU150-2XB
Featuring Adjustable Shelving, Allows You to Configure the Display to Your Retail Needs. Worth A Genuine Look If You Want A Striking Exhibit
Key Features
- Temperature Range: 2 to 8°C
- Adjustable Shelving
- LED Lighting
- Digital Temp. Control & Read-Out
- Easy to Clean
- Stainless Steel Base
- Advanced Design
- Sliding Rear Glass Doors on Chilled Display
- Danfoss EBM-Pabst Fans
- Secop Compressors
- Triple Glazed Glass
- Heated Front Glass
- Self-Evaporating Drainage
2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product Registration
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Sliding Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Temperature Range | 2 to 8°C |
| Total Energy Consumption | 13.58 kWh/24h |
| Net Weight (Kg) | 271 |
| Width (mm) | 1500 |
| Depth (mm) | 700 |
| Height (mm) | 1100 |
| Packing Width (mm) | 770 |
| Packing Depth (mm) | 1550 |
| Packing Height (mm) | 1190 |
| Power | 240V; 740W |
| Warranty | 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts Only for Products Registered within 14 Days of Invoice |
Bonvue Black Trim Square Glass Cake Display 2 Shelves - SSU150-2XB
: 1
• Low Stock
Silver Chef Rent-Try-Buy & Best Price Guarantee
30 Day Money Back Guarantee & Free Returns. Terms&Conditions Apply
Industry leading 24 hours 7 days after hour service!
Bonvue Black Trim Square Glass Cake Display 2 Shelves - SSU150-2XB
Featuring Adjustable Shelving, Allows You to Configure the Display to Your Retail Needs. Worth A Genuine Look If You Want A Striking Exhibit
Key Features
- Temperature Range: 2 to 8°C
- Adjustable Shelving
- LED Lighting
- Digital Temp. Control & Read-Out
- Easy to Clean
- Stainless Steel Base
- Advanced Design
- Sliding Rear Glass Doors on Chilled Display
- Danfoss EBM-Pabst Fans
- Secop Compressors
- Triple Glazed Glass
- Heated Front Glass
- Self-Evaporating Drainage
2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts only Warranty with Product Registration
| clearance product | No |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Door Type | Sliding Doors |
| Body | Stainless Steel |
| Temperature Range | 2 to 8°C |
| Total Energy Consumption | 13.58 kWh/24h |
| Net Weight (Kg) | 271 |
| Width (mm) | 1500 |
| Depth (mm) | 700 |
| Height (mm) | 1100 |
| Packing Width (mm) | 770 |
| Packing Depth (mm) | 1550 |
| Packing Height (mm) | 1190 |
| Power | 240V; 740W |
| Warranty | 2 Years Parts and Labour + 2 Years Parts Only for Products Registered within 14 Days of Invoice |
Don't have an account? Create An Account